LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Si zotohej Basha për deputetët e listës së tij që “lanë nam” në Kuvend

7 Mars 2020, 16:01, Politikë CNA
Video/ Si zotohej Basha për deputetët e listës së tij

Deputet e listës Basha, të zgjedhur për përgjegjësi të plotë nga vetë kryedemokrati, sot kanë përfunduar meme në rrjetet sociale.

Megjithëse Basha zotohej në një emison të Blendi Fevziut se mbante përgjegjësi të plotë për emrat e listës të bërë nga vetë ai, sot janë pikërisht këta deputetë që përfaqësojnë popullin dhe gajasin Kuvendin.

Kostaq Papa, u kthye dje në personazhin e ditës, pas deklaratës së tij në lidhje me femrat.

Teksa mbante fjalën në Kuvend, ai tha se ?fëmrat kur kanë qenë me mua kanë pirë më shumë uiski se ujë?, pasi ai kishte pasur dhe kaçurrela kur ishte i ri.

Më herët ishte deputetja Majlinda Halilaj, ajo që “la nam” në Kuvend teksa u përpoq të denonconte ?Korporatën e Investimeve? .  Nuk dinte si artikulohej fjalë ?korporatë? apo ?kishte problem në njërin sy?, siç ajo u përpoq ta justifikonte, e qartësoi për të gjithë ata që kishin dyshime në një reagim të dytë në rrjetet sociale ?shkruar pastër dhe qartë?.

Megjithatë, ?koporata? e Majlindës jo vetëm që u bë meme, por solli edhe reagimin e vetë kryedemokratit, i cili hoqi përgjegjësitë nga vetja duke thënë se ajo kishte ardhur nga fundi i listave, ku vëmendja e propozuesve të emrave ka qenë më e reduktuar.

Për Kostaqin ?Don Zhuan?, Basha ende nuk ka dhënë ndonjë sqarim, megjithatë le të kutjojmë edhe njëherë se çfarë thoshte Basha për deputetët e listës së tij në vitin 2017./CNA.al

Lista Lulzim Basha

Deputetet e Listes Basha

Gepostet von CNA.al City News Albania am Samstag, 7. März 2020

Lajmet e fundit nga