LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama uron 7 Marsin duke cituar Konfucin/ “Vlera e mësuesit dhe pesha e qiellit nuk maten kurrë”

7 Mars 2020, 09:32, Politikë CNA
Rama uron 7 Marsin duke cituar Konfucin/ “Vlera e mësuesit dhe pesha

Në vendin tonë, sot festohet 7 Marsi, i njohur si Festa e Mësuesit. Sot në drejtim të mësuesve kanë ardhur mesazhe urimi edhe nga politika.

Mes atyre që kanë uruar sot mësuesit, edhe edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka zgjedhur që të urojë festën e 7 Marsit me një shprehje të famshme të Konfucit.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Rama, duke cituar Konfucin shkruan se; ?Vlera e mësuesit dhe pesha e qiellit nuk maten kurrë?.

Lajmet e fundit nga