LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po krijohet diçka e re brenda të djathtës”/ Kulluri zbulon detaje nga kjo lëvizje

6 Mars 2020, 15:15, Politikë CNA
“Po krijohet diçka e re brenda të djathtës”/

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka deklaruar se një grup i njohur politikanësh aktivë kanë filluar negociatat për bisedime me partitë aleatë të PD për të shkuar drejt një koalicioni.

?Nëse ky koalicion do ishte bashkë me PD, Basha do ishte i mirëseardhur që ta kuptonte e të jepte kontributin e tij në bashkimin e së djathtës.
Për të ardhur e djathta në pushtet  duhet të bashkohen votat në kutinë e votimtit.
Për ne ka rëndësi që kapacitete njerëzore të shkojnë në kutinë e votimit?, u shpreh Kulluri në studion e ?Top Talk?.

Ai bëri me dije së në dijeni të kësja lëvizje janë edhe emra të rëndësishëm të larguar nga Partia Demokratike si Astrit Patozi apo Jozefina Topalli.

?Patjetër që çdo vendim që do marrë çdonjëri është çështje vullneti. Respeti që ne kemi dhe kontributi i tyre është i domsosdoshëm?, tha Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga