LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Keni plane për fundjavën?/ Lajme jo të mira priten sa i përket motit

6 Mars 2020, 14:35, Politikë CNA
Keni plane për fundjavën?/ Lajme jo të mira priten sa i

Nëse keni bërë plane për fundjavën, atëherë lajme jo të mira priten sa i përket motit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të nisë që në orët e para të 24 orëshit me mot të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar ndërsa në zonën e jugut me intensitet deri të lartë.

Duhet theksuar se në zonën e jugut, deri në orët e pasdites vonë, reshjet do të jenë me intensitet deri të lartë në formën e shtrëngatave me shkarkesa elektrike.

Edhe për ditën e diel, pritet mot me vranësira mesatare dhe të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme, me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Lajmet e fundit nga