LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtyhet mbledhja e tryezës së Reformës Zgjedhore

6 Mars 2020, 08:51, Politikë CNA
Shtyhet mbledhja e tryezës së Reformës Zgjedhore

Tryeza e Reformës Zgjedhore nuk do të mblidhet ditën e sotme, siç ishte lajmëruar. Shtyrja e mbledhjes është bërë me kërkesë të përfaqësuesve të Partisë Demokratike.

Sipas BW, është vendosur që kjo tryezë të mbahet ditën e hënë, në orën 10:00. Ndërkohë, pritet që deri të hënën opozita jashtëparlamentare të sjellë propozimet e veta për çështjen e administratës zgjedhore.

Kujtojmë se në mbledhjen e parashikuar për sot në rend dite ishin dy çështje: Diskutimi mbi administratën zgjedhore dhe sistemi zgjedhor.

Lajmet e fundit nga