LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Votohet në Parlament paketa “Anti-KÇK”/ Merr shumicën e votave

5 Mars 2020, 17:19, Politikë CNA
Votohet në Parlament paketa “Anti-KÇK”/ Merr

Është miratuar në Parlament paketa ligjore Anti-KÇK që synon të forcojë luftën kundër terrorizmit, krimit të organizuar dhe krimeve të rënda. 89 deputetë votuan pro, 3 abstenim dhe 17 kundër.

Ligji për sekuestrim dhe konfiskim të pronave është votuar me 86 vota pro, 17 kundër dhe 4 abstenim.

Gjithashtu, Kuvendi miratoi edhe projekt-ligjin për administrimin e pronave të sekuestruara nga Operacioni Forca e Ligjit.

Lajmet e fundit nga