LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dua të shpërndahet Parlamenti”/ Patozi zbulon arsyen pse nuk vepron Meta

5 Mars 2020, 16:40, Politikë CNA
“Dua të shpërndahet Parlamenti”/ Patozi zbulon arsyen pse

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi kërkoi publikisht që presidenti Ilir Meta të shpërndajë Parlamentin.

Patozi tha se do donte shumë që Meta ta shpërndajë Parlamentin, por theksoi se Kreu i Shtetit nuk e ka këtë të drejtë.

Sipas koordinatorit të BD-së, presidenti nuk e bën këtë akt sepse e di që nuk do të përfillet, ashtu siç ndodhi edhe me anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe dekretimin e tyre në 13 tetor.

?Në dëshirën time do doja ta çonte deri në fund. Nëse ai premton se do ta shpërndajë, edhe pse nuk e ka këtë të drejtë, le ta bëjë. Mbase dobësohet Edi Rama. Nuk do ta bëjë se e di që nuk do merret në konsideratë dhe do të hidhet në kosh të plehrave. Po ta kesh vënë re, Ilir Meta nuk ka shumë qejf t?ja përmendësh dekretin e 13 tetorit që nuk u përfill?, nënvizoi ai në studion e Abc News./ CNA.al

Lajmet e fundit nga