LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Luli, ku rafsha mos u vrafsha, ra mirë tek unë”/ Rama ironizon opozitën: Bëjnë figurantin

5 Mars 2020, 12:47, Politikë CNA

Pas replikave me deputetët e opozitës, kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pa përmendur edhe kreun e PD, Lulzim Basha.

Ai ka deklaruar se kryemokrati Basha është si ajo shprehja ?ku rafsha, mos u vrafsha?.

?Luli shkon lule më lule, është thjesht ku rafsha, mos u vrafsha. Varet se ku bie, ra tek unë dhe i bien të mirat që nuk i bien nëpërmend fare?, tha Rama.

Me tej kryeministri ka ironizuar teksa ka shtuar se nuk janë kundër kthimit të opozitës në parlament, por janë kundër që ata të rrinë në këmbë dhe të bëjnë figurantin.

?Shqetësimi ynë është te kinostudio kur xhiroheshin filmat. Damiani do ulet, ai i ulur ishte, po ata ikën. Ne nuk jemi kundër që ata të ulen, po që të rrinë në këmbë dhe të bëjnë figurantin?, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga