LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “Kjo që ka ndodhur është e turpshme”/ Përmeti kërkon dorëheqjen e Shahinit

5 Mars 2020, 10:33, Politikë CNA

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Besa Shahini.

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti Përmeti tha se ajo çfarë po ndodh në arsim është e turpshme, dhe ministrja duhet të mbajë përgjegjësi.

Ndërsa i referohej skandalit të denoncuar në emisionin Stop, ku një mësues kërkonte favore seksuale, Përmeti theksoi se ministrja duhet ta falenderojë median dhe jo të dëgjojë Ramën, që i quan kazan.

?Kjo ?KÇK?-ja në arsim është e turpshme. Ministrja Shahini duhet të mbajë përgjegjësi, nuk duhet të dëgjojë këtë mbrapa që quan kazan mediat. Rasti i stop shpëtoi të tjera nxënëse. Ajo duhet ta falenderojë, dhe jo të dëgjojë atë mbrapa që i quan mediat kazan. Ajo duhet të japë dorëheqjen dhe të marrë përgjegjësinë?-tha Andi Përmeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga