LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi zbulon “peshqit e mëdhenj”/ Do ta shohim kush është në "xhepin" e mazhorancës

5 Mars 2020, 10:08, Politikë CNA

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në foltoren e Kuvendit, në lidhje me të ashtuquajturin akti normatin Anti-KÇK.

Murrizi tha se akti bie ndesh me të drejtat e njeriut dhe deklaroi votën e tij kundër.

Po ashtu, ai tha se edhe ?peshqit e mëdhenj? i kemi këtu, duke iu referuar kështu deputetëve në Kuvend.

?Peshqit e mëdhenj i keni këtu. Këtu fillojnë të gjitha, telfonatat tenderat, këtu kanë filluar të vjedhin. Gjithçka fillon këtu. Aktin normativ unë nuk e shoh as entuziast as bindës sa ju tentoni. Unë nuk e jap votën time. Balla tha kemi opozitën, por do ta shohim se kush është në ?xhepin? e mazhorancës. Unë nuk kam ardhur këtu vetëm për një rrogë?-tha ndër të tjera Myslim Murrizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga