LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vazhdon pasiguria dhe rastet e alarmit në shkollë”/ Ish-deputeti publikon videon: Turp për ju

5 Mars 2020, 10:16, Politikë CNA

Ish-deputeti i PD, Luan Baci deklaron se vazhdon situata alarmante në shkollën e mesme ?Janaq Kilica? të qytetit të Fierit.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ka publikuar edhe një video, ku tregon çfarë po ndodh sot në atë shkollë, ish-deputeti hedh akuza në drejtim të maxhorancës.

Luan Baci thotë se qeveria është e paaftë, ndërsa shton se hetimet për rastin duhet të vazhdojnë.

?Vazhdon pa siguria dhe rastet e alarimit ne shkollen Janaq Kilica, ambulanca, e urgjences e spitalit te Fierit po transporton nje nxenese.

Çfar ndodh ne kete shkolle ?

A dolen analiziat e helmimit te djeshem dhe te para nje jave ?

A jane marre masa, ashtu si tha Mimnistere Besa?

A jane shtuar masat e sigurise ?

A jane te pergjegjshem institucionet drejtuese ?

Ju jeni te gjithe te pa afte, te korruptuar, te pa pergjegjshem.

Vidjot jane te ketij momenti, sot dt, 05 , 03, 2020.

Turp per ju.

Hetimet duhet te fillojne, nga drejtuesit dhe separi te merret masat e pezullimit, per mos manipulim te ngjarjeve.?-shkruan Luan Baci në postimin e tij.

Lajmet e fundit nga