LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për lobim kundër integrimit të Shqipërisë/ Meta publikon letrën që i ka dërguar komisionerit

5 Mars 2020, 15:24, Politikë CNA
Akuzat për lobim kundër integrimit të Shqipërisë/ Meta

Pas akuzave të maxhorancës se presidenti Ilir Meta po kërkon të bllokojë hapjen e negociatave, ka ardhur edhe reagimi i Kreut të shtetit.

Meta ka publikuar letrën e plotë që i ka dërguar Komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi dhe ka mohuar akuzat se po lobon kundër integrimit të Shqipërisë tek krerët e vendeve të BE-së.

Presidenti deklaron se është detyruar ta publikojë letrën, për të shmangur interpretimet dashakeqëse.

?Të dashur gazetarë,
Meqenëse burime nga mazhoranca kanë servirur për një televizion, letrën zyrtare të Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta drejtuar Komisionerit për Zgjerimin, për të krijuar keqkuptime, po detyrohemi ta publikojmë të plotë për të shmangur çdo interpretim dashakeq?, shkruan Kreu i Shtetit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga