LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi i ambasadores së SHBA me Kryemadhin/ LSI zbulon detaje

5 Mars 2020, 15:32, Politikë CNA
Takimi i ambasadores së SHBA me Kryemadhin/ LSI zbulon detaje

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zbuluar detaje nga takimi i kryetares Monika Kryemadhi me ambasadoren e SHBA në Tiranë Yuri Kim.

LSI bën me dije se takimi zgjati rreth 1 orë e gjysmë dhe ashtu si u raportua edhe më parë në media, në fokus ishte Reforma Zgjedhore.

Mësohet se të dyja palët kanë ndarë angazhimin e përbashkët për realizimin e Reformës Zgjedhore brenda datës 15 mars 2020, si datë e përcaktuar në marrëveshjen e dakordësuar mes opozitës së bashkuar dhe mazhorancës.

?Kryemadhi konfirmoi vullnetin e palëkundur të LSI dhe opozitës së bashkuar për ta përmbyllur këtë reformë dhe njëherazi për t’i hapur rrugë zbatimit të saj ashtu sikurse përcaktohet edhe nga Bundestagu Gjerman?, thuhet në deklaratën e LSI./ CNA.al

Lajmet e fundit nga