LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim takon ministren e Kulturës/ 800 mijë $ për riparimin e dëmeve nga tërmeti të objekteve kulturore

5 Mars 2020, 16:10, Politikë CNA
Yuri Kim takon ministren e Kulturës/ 800 mijë $ për riparimin e

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me ministren e Kulturës, Elva Margariti.

Në takim është diskutuar, ndihma e SHBA për riparimin e dëmeve nga tërmeti në vendet historike.

Ambasadorja Kim theksoi se SHBA do të akordojë 800 mijë dollarë për riparimin e dëmeve në Kalanë e Krujës, Kalanë e Prezës dhe vendet historike në Durrës.

 

Lajmet e fundit nga