LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S'po e bën këtë në mënyrë të sinqertë”/ Hajdari shigjeton Metën për shpërndarjen e Parlamentit

5 Mars 2020, 15:12, Politikë CNA
“S'po e bën këtë në mënyrë të

Deputetja Rudina Hajdari ka qenë kritikuese ashtu si me mazhorancën edhe me opozitën dhe presidentin Ilir Meta, teka foli për çështjet më të nxehta të politikës shqiptare.

Hajdari tha se ende nuk po sheh rezultate konkrete nga paketa Anti-KÇK, ndërsa nuk kurseu opozitën që dogji mandatet dhe u largua nga Parlamenti.

Ajo deklaroi në emisionin ?Top Talk? se nuk e justifikon faktin se vendimi i opozitës joparlamentare për të braktisur mandatet ishte i drejtë, ndonëse theksoi se disa nga shqetësimet e ngritura qëndrojnë.

Nga ana tjetër, deputetja i kërkoi Metës të mbështesë me hapa konkrete listat e hapura, pasi nënvizoi se nuk beson se lëvizjet aktuale të Kreut të Shtetit janë të sinqerta.

?Disa nga gjërat që ka thënë presidenti kanë qenë të drejta, qëndrojnë. Nuk besoj se shpërndarja e Parlamentit do të ishte një e drejtë që ai e ka në kompetencë. Unë inkurajoj presidentin të mbështesë me hapa konkrete, se atë që ai thotë unë besoj se është e drektë, por të mbështesë në hapa konkrete listat e hapura. Duhet të bëjë hapa konkrete se nuk mund ta besoj dot që ai po e bën këtë në mënyrë të sinqertë?, u shpreh Hajdari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga