LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e Patozit/ “Rama nuk do ta shkarkojë Ilir Metën”

5 Mars 2020, 16:29, Politikë CNA
Deklarata e Patozit/ “Rama nuk do ta shkarkojë Ilir Metën”

?Edi Rama nuk do ta shkarkojë Ilir Metën?. Kështu deklaroi koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi pasditen e sotme.

Patozi deklaroi në studion e Abc News se kryeministrit Edi Rama nuk i intereson ta shkarkojë presidentin.

?Ai nuk do të shkarkohet se Ramës i intereson një presidenti i deligjitimuar. Qeveria po e konsideron presidentin si pengesë?, u shpreh ai.

Nga ana tjetër, Patozi ka hedhur akuza ndaj Metës dhe i ka cilësuar si zgjedhjet më të këqija në Shqipëria ato të vitit 2001, kur u mandatua Presidenti aktual si kryeministër. Ai tha se në ato zgjedhje, Meta ka vjedhur vota hapur, në sy të popullit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga