LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zëri i popullit po dëgjohet fort”/ Meta nuk ndalet së falenderuari intelektualët

5 Mars 2020, 18:15, Politikë CNA
“Zëri i popullit po dëgjohet fort”/ Meta nuk ndalet

Të tjera pamje nga manifestimi i të hënës ka publikuar pak minuta më parë presidenti, Ilir Meta, në rrjetet sociale.

Meta falenderon artistët, që iu bashkuan dhe i siguron se zëri i tyre dhe i popullit po dëgjohet fort në të gjithë Shqipërinë.

?Në betejën tonë të pandalshme për mbrojtjen e Kushtetutës dhe të Shqipërisë sonë të dashur, na janë bashkuar edhe shumë personalitete të nderuara të artit dhe kulturës shqiptare, si Bujar Kapexhiu, regjisor, skenarist, aktor i mirënjohur dhe satirist, gjithmonë në shërbim demokracisë dhe fjalës së lirë.

Mirënjohje dhe falenderim të veçantë kam sot edhe për mijra qytetarë dhe intelektualë të Tiranës që kanë përqafuar pranverën kuq e zi! Jam i lumtur se zëri i popullit, me intelektualët në krye, po dëgjohet fort në të gjithë Shqipërinë, dhe kudo ku ka shqiptarë në të gjithë botën demokratike?, shkruan Kreu i Shtetit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga