LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kushtet për negociatat mund të shtohen në 11”/ Bardhi “i përvishet” Ramës

5 Mars 2020, 17:37, Politikë CNA
“Kushtet për negociatat mund të shtohen në 11”/

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar pas deklaratës së këshilltarit të CDU/CSU-së, Hans Joachim Falenski, i cili tha se ka gjasa që kushtet për Shqipërinë të shtohen në fund të marsit.

Bardhi i kërkon kryeministrit, Edi Rama, të mos hedhë baltë mbi opozitarët dhe Presidentin, por të shikojë kuushtet që po shtohen.

Demokrati pretendon se me Ramën kryeministër nuk ka lajme të mira për Shqipërinë, pasi, sipas tij, vendet anëtare të BE nuk gënjehen nga deklaratat pompoze dhe ligjet në letër.

?Sa shpik ?armiq? të rinj, të brendshëm e të jashtëm, Edi Rama bën mirë të lexojë kushtet e partnerëve europianë që shtohen çdo herë, për shkak të keqqeverisjes së tij. Nga 9, kushtet për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Europian mund të bëhen 10 apo 11. Me Edi Ramën kryeministër nuk ka lajme të mira për Shqipërinë.

Vendet anëtare të Bashkimit Europian nuk gënjehen nga deklaratat pompoze dhe ligjet në letër. Ata duan veprime konkrete, por Edi Rama është i pafuqishëm të luftojë seriozisht krimin e organizuar. Pushteti i tij i ka rrënjët tek krimi dhe jo tek vota e lirë, prandaj Edi Rama është e keqja më e madhe e vendit, është imazhi më i keq i Shqipërisë në Europë. Shqipërisë i duhet ndryshimi për të bërë Shqipërinë si Europa!?, nënvizon Bardhi në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga