LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthen poeti i njohur/ “122 deputetët e Parlamentit duhen çuar për skrap”

5 Mars 2020, 21:11, Politikë CNA
Shpërthen poeti i njohur/ “122 deputetët e Parlamentit duhen

Poeti Agim Doçi i ftuar në ?360 Gradë?, u shpreh se deputetët e Parlamentit duhen çuar për skrap.

Sipas tij, sot po jetojmë në demokraturë, ndërsa Presidentit i kanë hequr të gjitha kompetencat.

?Këtu janë të gjitha të papajtueshme me frymën e Kushtetutës. ?339?, ?184?, ato që kanë dosje të përvetësimit të dosjeve. Për mua nuk është diktaturë, por është demokraturë.

Atij plakut që tha Nazarko, i kanë hequr spinën, kompetencat, janë bërë 11 dekrete dhe janë përmbysur. Duhen marrë ata 122 dhe duhen bërë skrap. Janë ato mbeturinat e metalit.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga