LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nxjerr emrin/ Kush e dha urdhërin për arrestimin e Çilit

5 Mars 2020, 19:46, Politikë CNA
Berisha nxjerr emrin/ Kush e dha urdhërin për arrestimin e

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në ?Euronews Albania? , teksa ka folur për situatën aktuale politike në vend, ceku dhe rastin e arrestimit të botuesit Henri Çili.

Sipas Berishës, Çili është arrestuar me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

?Rasti i fundit, afera Çili tregoi që një ?Katicë?, është 1 milion mbrapa. Këtu unë kam shkresën e prokurorit, dhe unë i besoj asaj që thotë prokurori. Ai thotë që është zhvilluar një takim i Çilit me një drejtues të lartë të Drejtësisë, kush janë këta, Dvorani, Metani, Sadushi dhe Llagami.

Që Henri Çili u arrestua me urdhër të Edi Ramës s?ka dyshim ajo punë. Sepse doli ministri dhe e përshëndeti, doli gjeneral hashashi. Pra ditën e parë e përshëndetën, nxorri si zëdhënës Ardi Veliun. Shërbimet inteligjente të policisë kanë bërë 56 relacione ndaj tij për trafik njerëzish dhe droge.

Kur Çili filloi ti kërcënojë dhe prokurori nxorri shkresën që ka qenë një drejtues i lartë i drejtësisë, këtu na ndryshoi se duhej t?i viheshin hekurat Dvoranit, Metanit dhe Sadushit. A e pe konferencën e Çilit? Ai dukej si një peng?, u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga