LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Reforma në Drejtësi ka dështuar”/ Berisha akuza të forta Dvoranit: Fshehu nga vettingu 100 mln lekë

5 Mars 2020, 19:32, Politikë CNA
“Reforma në Drejtësi ka dështuar”/ Berisha akuza

Ish kryeministri  Sali Berisha në një intervistë për Euronews Albania, tha se Reforma në Drejtësi po rezulton një dështim i plotë.

Sipas Berishës të gjithë drejtuesit e sistemit të ri janë zgjedhur në mënyrë të paligjshme, ndërsa ripërsëriti akuzat e tij ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani, teksa u shpreh se fshehu 100 milion lekë nga vettingu.

?Reforma në Drejtësi ka një dështim të plotë. Institucionet i kanë krerët në kundërshtim me Kushtetutën. Kushtetuta thotë se SPAK ngrihet jo më pak se 10 prokurorë.

Kryetari i KLP duhet të jetë magjistrat dhe kreu i KED duhet të jetë magjistrat. Asnjëri nuk është. Dvorani ka fshehur 100 milionë dhe është mbajtur ndërsa të tjerët kanë ikur me 15 milionë të pa justifikuara?/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga