LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Uroj që vendet anëtare të tregohen më strategjike”/ Gjosha sulmon qeverinë për negociatat

5 Mars 2020, 19:17, Politikë CNA
“Uroj që vendet anëtare të tregohen më

Ish-ministrja e Integrimin Klajda Gjosha ka reaguar për deklaratën e këshilltarit të CDU/CSU-së, Hans Joachim Falenski, i cili tha se ka gjasa që kushtet për Shqipërinë të shtohen.

Në një postim në rrjetet sociale, Gjosha deklaron se loja me integrimin europian të vendit vazhdon ende pa u ndalur, për ata që cdo ditë punojnë për ta minuar këtë proces jetik për të gjithë ne.

Sipas ish-deputetes të LSI-së, frika nga e vërteta që fshihet pas fasadës, frika nga fallcifikimet për të kapur çdo qelizë të drejtësisë, e detyron mazhorancën që me nxitim të manipulojë opinionin publik por edhe institucionet europiane.

?Pavarësisht kushteve të paplotësuara dhe investimit të mazhorancës për të mos i çelur negociatat, unë uroj që vendet anëtare të tregohen më strategjikë në vendimin e tyre për Shqipërinë. Uroj që negociatat të çelen për shqiptarët, për t?i rikthyer atyre sado pak shpresë se Shqipëria do të bëhet, duke pasur në krah një partneritet të fortë euro-atlantik!

Por mos harrojmë edhe dicka të fundit… Shqipëria nuk bëhet duke fshehur të vërtetat, duke mos pranuar përgjegjësitë, Shqipëria bëhet vetëm nëse të gjithë bashkë, me një dakordësi kombëtare ndryshojmë këtë realitet të hidhur në të cilën po kalon vendi!?, shkruan ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga