LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha tregon pasurinë/ “Kam vetëm 125 metra katrorë apartament”

5 Mars 2020, 20:18, Politikë CNA
Berisha tregon pasurinë/ “Kam vetëm 125 metra katrorë

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në ?Euronews Albania? është pyetur dhe në lidhje me akuzat se është pronar i një vile në Gjirin e Lalzit.

Berisha u shpreh se se vila është në pronësi të dhëndërit dhe kunatit të tij, dhe se ai vetë ka vetëm 125 metra katrorë apartament.

?Të di një gjë çdo shqiptar, përveç se 125 metër katror apartament, nuk ka asnjë metër katror në tokë. Nëse më sheh në një ndërtesë apo një tjetër dhe thua është e imja. Po të kisha dashur unë, dhe absolutisht nuk është se s?dua vila, do kisha ndërtuar vilën më të bukur por do më duhej të merrja kredi, por nuk shkon kjo si kryetar i qeverisë apo opozitës.

Ajo vilë është kryekëput, gjysma e dhëndërit dhe gjysma e kunatit, kunati im është biznesmen?./CNA.al

Lajmet e fundit nga