LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy masa e dy vendime për të njëjtën vepër penale

5 Mars 2020, 21:27, Politikë CNA
Dy masa e dy vendime për të njëjtën vepër penale

Zef Përndoj nga Shkodra, në mars 2017 është arrestuar për veprën penale ?trafikim i lëndëve narkotike në bashkëpunim?.

Gjykata e Shkallës së Parë e Krimeve të Rënda e shpalli të pafajshëm Zefin dhe shoferin tjetër. Ndërsa pronarin e linjës së autobusëve, ku ata punonin e dënoi me 8 vjet burg .

Ky e fundit e çoi cështjen në Apel dhe pas një kalvari, prokuroria e Shkodrës kërkoi masën ?arrest shtëpie? për të dytën herë.

Juristi Çlirim Gjata shpjegon situatën për emisionin “Stop” dhe thotë, se gjithcka mund të ishte evituar, nëse do të kishim një Gjykatë të Lartë funksionale.

Lajmet e fundit nga