LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Nga “koporata” tek xhentelmeni që qeras femrat me Whisky/ Deputetët e listës Basha gajasin Kuvendin

6 Mars 2020, 18:52, Politikë CNA
Video-Nga “koporata” tek xhentelmeni që qeras femrat me Whisky/

Majlinda Halilaj, deputetja e cila zëvendësoi Lulzim Bashën në Kuvend, pasi ky i fundit vendosi të djegë mandatin e tij, do të linte namë në Kuvend disa muaj më parë, teksa u përpoq të denonconte ?Korporatën e Investimeve? .

Megjithëse me një fletë formati para, ku vetëm duhet te lexonte, Halilaj i referohej vazhdimisht ?Korporatës? si ?Koporatë?, duke mos e artikuluar si duhet.

Video do të bëhej shumë shpejt virale në rrjetet sociale, ndërsa shkaktoi shumë reagime. Vetë Basha do të shprehej duke hequr përgjegjësitë nga vetja se këta persona kanë ardhur nga fundi i listave, ku vëmendja e propozuesve të emrave ka qenë më e reduktuar.

Ndërsa dje, një tjetër deputet i listës Basha, ka gajasur Kuvendin teksa mbajti një fjalim për krimet e fundit ndaj grave. Bëhet fjalë për Kostaq Papën, deputet i qarkut Vlorë në listën Basha 2017, produkt i Republikës së Re? .

Teksa mundohej të kërkonte falje në emër të meshkujve, Papa ngatërrohet dhe bëhet çorap duke dalë në fund në përfundimin se ?ishte një kohë, kur ai i jepte vajzave pranë tij më shumë Whisky dhe pije të mira sesa ujë?.

?Femrave duhet ?u kërkojmë ndjese edhe kur kemi të drejtë. Unë di të kërkoj ndjesë për këdo, dhe aq më tepër për femrat, sepse në rininë time të gjitha femrat që më janë afruar mua, kur kisha dhe kaçurrela, por kur kisha dhe para, kanë pirë më shumë se ujë, Whisky ose pije më të mira sesa uji?, theksoi deputeti i listës Basha.

Cili është fjalimi më fantastik, ju mbetet ta vlerësoni vetë./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga