LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Audioja e drejtoreshës për masat e koronavirusit/ Spahia sulmon Ramën

7 Mars 2020, 15:36, Politikë CNA
Audioja e drejtoreshës për masat e koronavirusit/ Spahia sulmon

Ish- deputeti i PD Bardh Spahia ka publikuar një video të montuar me deklaratat e drejtoreshës së qendrës shëndetësore nr.8 në Tiranë për masat e koronavirusit dhe me deklaratat e kryeministrit Edi Rama.

Spahia thotë se mosmarrja e masave për virusin, është një papërgjegjshmëri kriminale, ndërsa deklaron se thirrjet e PD-së nuk janë dëgjuar.

?Kur Edi Rama ?mëson? nga PD se si e ka situatën në shërbimin shëndetësor: pa maska, pa alkool, pa doreza e pa ujë! Dhe si aktor i keq, kur kapet gafil, thotë se nuk qenka realiteti i përgjithshëm! Pasi thirrjet tona për marrjen e masave urgjente, nuk u dëgjuan, PD ka monitoruar situatën në terren, e cila është siç e pranon vetë drejtoresha e qendrës shëndetësore nr.8: pa furnizimin bazik edhe për gripin stinor, jo më për Koronavirusin e ri! Rama konfirmoi sot se kërcënimet e drejtoreshës në mbledhjen urgjente ndaj personelit mjekësor për të mos treguar realitetin skandaloz të shëndetësisë nuk është aspak një rastësi por një politikë e mirëfilltë kriminale e kësaj qeverie. Kjo nuk është thjesht papërgjegjshmëri Edi Rama, është kriminale!?, nënvizon demokrati.

Ish-deputeti hedh poshtë zërat se diskutimi i drejtoreshës ka ndodhur me anë të një telefonate, pasi pretendon se në momentin që është regjistruar audioja e publikuar nga PD, drejtoresha ka qenë duke debatuar në mbledhje me stafin mjekësor./ CNA.al

Lajmet e fundit nga