LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Do kalojë Arta Dade në opozitë?/ Agron Duka zbulon detaje nga takimi

7 Mars 2020, 18:08, Politikë CNA
Do kalojë Arta Dade në opozitë?/ Agron Duka zbulon detaje nga

Kryetari i PAA, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka takoi disa ditë më parë socialisten Arta Dade, duke ngritur aludimet se kjo e fundit do të anëtarësohet në partinë e tij.

Duka zbuloi detaje nga takimi, por theksoi se nuk e di ende se cilës parti do t?i bashkohet Dade, e cila është një nga figurat ikonë të Partisë Socialiste.

?Diskutuam për situatën politike. Dade mendon se ky lloj menaxhimi qeverisës nga z.Rama dhe zaptimi i PS nga Rilindja, është një gjë që duhet të luftohet politikisht. Dhe për këtë ramë dakord, jemi në një mendje, mendojmë që ka një zaptim, një marrje në mënyrë të padrejtë, jo vetëm të pushteteve në përgjithësi, por edhe brenda të majtës nga z. Rama. Dade është e gatshme të japë kontributin e saj, kjo nuk do të thotë që do të bëhet anëtare e PAA, po pse jo të japë kontribut edhe në PAA, sepse edhe unë kam një të kaluar majtas. Nuk është se ndjehem keq në PAA, jo vetëm për faktin tim, personal, po edhe për faktin se PAA, është parti që merret me një cështje të caktuar, ku ideologjia rëndon më pak. Znj. Dade do të jetë aktive në politike, po se ku do të atashohet në të ardhmen mbetet në pikëpyetje, një nga versionet është edhe PAA, gjë që me z.Malaj është diçka e tejkaluar. Të dy kanë një emërues të përbashkët, janë njerëz të ditur në fushën e tyre, është nder të bashkëpunosh me ta. Japin shumë kontribute, jo vetëm në forca të caktuara po edhe në politikën shqiptare, e cila nuk e ka luksin të nxjerrë jashtë figura të tilla?, u shpreh opozitari në emisionin ?Kjo Javë?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga