LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goxhaj zbulon emrin/ Kush është demokratja që doli dje kundër urdhrit të Bashës

8 Mars 2020, 16:17, Politikë CNA
Goxhaj zbulon emrin/ Kush është demokratja që doli dje

Avokati Altin Goxhaj ka treguar sot me emër ish-nënkryetaren e Bashkisë së Lezhës që ka dalë kundër urdhrit të kryetarit të opozitës Lulzim Bashës për ardhjen e refugjatëve në Shqipëri.

Goxhaj tha se bëhet fjalë për Alfrida Markun, për të cilën tha se nuk zbatoi urdhrin e Bashës për refugjatët dhe kërkoi referendum kombëtar.

?Dje ish-nënkryetarja e bashkisë, zonja e nderuar Alfrida Marku, ka dalë kundër urdhrit të Lulzim Bashës për të heshtur dhe ka thënë që nuk duhet të vijnë në Lezhë refugjatët, madje ka kërkuar referendum kombëtar për ardhjen e refugjatëve në Shqipëri, por dua të kujtoj një detaje se kush ishte Alfrida.

Përveç nënkryetarja e Bashkisë Lezhë, që në kushtet e arrestit të nënkryetarit, ajo do të ishte përsëri kryetare bashkie po të ishte futur PD në zgjedhje në 30 qershor, por unë dua të kujtoj se si Lulzim Basha , Edi Rama dhe Alex Soros janë takuar në Paris për të ndryshuar lojën totalisht në Shqipëri, që mos futej opozita në zgjedhje në mënyrë që t?i krijonte Ramës akses publik në të gjitha bashkitë.

Afrida po të ishte kryetare bashkie, Rama nuk do t?i çonte dot 5000 refugjatët në Lezhë, Rama nuk mund t?i çonte në bashkitë e PD-së se ato do t?ja refuzonin. Po të kishte bashki PD, Shqipëria nuk do të popullohej nga refugjatë. Basha e pengon rrëzimin e Ramës, e kam shpjeguar gjithmonë?, deklaroi avokati në studion e Fax Web./ CNA.al

Lajmet e fundit nga