LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Astrologu shqiptar habit me deklaratën/ “Koronavirusi u krijua nga amerikanët”

8 Mars 2020, 21:19, Politikë CNA
Astrologu shqiptar habit me deklaratën/ “Koronavirusi u krijua nga

Astrologu shqiptar, Jofiel Koço, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me koronavirusin, i cili është përhapur me shpejtësi, fillimisht në Kinë dhe më pas në disa shtete të tjera.

Teksa ka qenë i ftuar në emisionin ?ThumbON? Koço tha se koronavirusi ka dalë nga një laborator amerikan për t?u hakmarrë ndaj Kinës dhe Iranit.

Një tjetër teori që ai nxjorri ishte ajo e anës ekonomike, për përfitime të farmacive në mbarë botën, që i përllogarit në 5 trilion dollarë.

?Vjen nga një laborator. Ekziston një kompani konglomerat e përhapur në të gjithë botë, për të cilën është zhvilluar edhe një film nëse e keni parë ?Resident Evil? dhe quhet umbrela.  Kjo organiozatë që merret me  bio inxhinierinë dhe farmacetukën aty bëjnë shpikjet shkencore më të fundit. Shpikin viruse, shpikin vaksina, elementë se si mund të bëjnë ndryshimin e geneve të njeriut dhe çdo gjë që lidhet me farmaceutikën dhe bio inxhinierinë  lidhet me umbrelën. Nëse shohim laboratorin në Whan, ku dyshohet se ka dalë virusi, aty është stema e umbrelës. Sipas teorisë konsiprative, gjithçka në botë, nuk ka asnjë virus, asnjë mikrob që të lindi në rruzullin tokësor pa autoritetin e umbrelës. Ajo vepron në mënyrë të mbuluar, eksperimentet kanë rreth 10.000 punonjës shkencëtarë dhe skperimentuesit më brilantë në botë. Këtu lidhen edhe anët ekonomike. Çfarë ndodhi gjatë daljes së koronavirusit? Sa fituan farmacitë në mbarë botën, sa fitoi umbrela? E di sa është shifra vetëm në muajin e parë? 5 trilion dollarë. Pra e gjithë paraja që nuk u shpenzua në sektorët e tjerë u shpenzua për një kohë të shkurtër në farmaceutikë?, u shpreh ai.

?E dyta: Folëm një konflikt mes Amerikës dhe Iranit. Amerika vendosi të godasë Iranin, por u tërhoq në mënyrë misterioze, për shkak të kërcënimit të Kinës sepse Irani është furnizuesi më i madh i Kinës. Atëhere çfarë ndodhi kur amerikanët u kënaqën me një tërmet ku ndodheshe laboratori i prodhimit të bombës atomike në Iran, ata u kënaqën me një tërmet 6,4 që e shkaktuan vetë duke e shkatërruar këtë laboorator duke hequr kërcënimin imidjat që kishte Irani sepse ishte në fazën e fundit të prodhimit të bombës atomike, atëhere amerikanët vendosën të hakmerren në mënyrë tjetër duke përhapur një virus në Kinë?, vijoi më tej astrologu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga