LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS zotëron 90% të pushtetit/ Berisha këmbanë alarmi, thirrje për përmbysje të qeverisë

8 Mars 2020, 20:01, Politikë CNA
PS zotëron 90% të pushtetit/ Berisha këmbanë alarmi, thirrje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar grafikën e përqindjes së pushtetit të Partisë Socialiste që nga viti 1991 deri në 2020-ën.

Në grafikë thuhet se PS zotëron aktualisht 90% të pushtetit, ndërsa Berisha e quan këtë narkodiktaturë. Ish-kryeministri i bën thirrje qytetarëve të ngrihen për të përmbysur pushtetin e kryeministrit Edi Rama.

?Pas instalimit të narkoshtetit të vetëm në Europë, Edvin Kristaq Mafia ka në duart e tij si asnjë njeri tjetër përveç Kim Jong Unit  90 përqind te pushteteve të vendit. Ai sot kontrollon të gjitha pushtetet më shumë se sa diktatori i fundit komunist shqiptar Ramiz Alia.

Të dashur miq, ky grafik është thirrje kushtrim për çdo shqiptar të mos harrojnë se diktaturat nuk largohen me votë! Ato përmbysen dhe vetëm përmbysen për t?i hapur rrugën votës së lirë.

Ky grafik është një apel një kushtrim të ngrihemi në lartësinë e guximit tonë për të përmbysur në shembullin e bolivianebe etj etj, narkodiktaturën  e Edvin Kristaq Mafisë! Rama ik! Fitore!!! sb?, shkruan ish-lideri i demokratëve në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga