LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria kamp refugjatësh”/ Alarmon Nishani: Platformë e mafias ndërkombëtare

8 Mars 2020, 18:38, Politikë CNA
“Shqipëria kamp refugjatësh”/ Alarmon Nishani:

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar ashpër për ardhjen e dhjetëra-mijëra emigrantëve sirianë, afganë, irakenë e plot kombësi të tjera nga lindja në Shqipëri.

Nishani deklaron se propaganda rilindase se Shqipëria do të ketë forcë pune nga instalimi i emigrantëve, është një mashtrim i madh dhe një platformë e mafias ndërkombëtare dhe antishqiptare.

Sipas tij, asnjë emigrant i vetëm nuk synon Shqipërinë e as të ndërtojë jetën e vet në vendin tonë.

?Qëllimi i tyre dhe destinacioni i tyre i vetëm janë vendet e Bashkimit Evropian, Gjermania, Franca, Austria, Italia, Holanda, Vendet Nordike dhe Britania e Madhe. Asnjëri prej tyre nuk ka marrë rrugën e mundimëshme të azilit të punojë në projektet fantazmë të rilindasit shqiptar.

E vetmja arsye që synohet është grumbullimi i tyre në territorin shqiptar është projekti i mafias ndërkombëtare dhe asaj shqiptare për ti trafikuar ata grupe-grupe e ditë pas dite drejt vendeve evropiane përmes Adriatikut. Bashkë me ta edhe qindra terroristë të ISIS bashkë me pakot e kokainës. Skafet që gjenden aksidentalisht brigjeve të detit janë veçse treguesi i një infrastrukture që po pregatitet?, shkruan ai në rrjetet sociale.

Nishani thotë se nuk është aspak koincidencë që kjo platformë është ndërtuar dhe po ecën paralelisht me projektet e copëtimit të Kosovës dhe shpopullimit masiv të Shqipërisë.

Ish-presidenti pretendon se kjo platformë synon asgjësimin e plotë të piketës më solide pro-perëndimore të Ballkanit, kombit shqiptar.

Duke copëtuar Kosovën, e kthen rajonin në situatën politike dhe sigurisë të viteve të luftës në ish-Jugosllavi, kthen në pikën ?zero? të gjitha kontributet dhe investimet politike të perëndimit në Ballkan përgjatë dy dekadave të fundit. Më pas, projekti zgjaton metaztazat e tij në shpopullimin masiv prej shqiptarëve dhe Bosnjezimin e Shqipërisë me serbet e Kosovës e të tjerë, duke ndryshuar tërësisht fizionominë e shtetit tonë të formuar edhe ashtu i cunguar që prej 1912.

Asgjësimi i Kosovës dhe Bosnjezimi i Shqipërisë janë hapat politikë që konkurojnë paralelisht me fushatën agresive të armatimit të Serbisë me arsenalet ruse të armëve. Prokekti afatmesëm dhe afatgjatë tashmë identifikohet qartë. Duke asgjësuar apo bërë inekzistente piketën më perëndimore në Ballkan, kombin shqiptar, ky rajon rikthehet në dominimin e aleancës lindore anti-perëndim dhe kostoja e parë fatale për tu paguar, prej shqiptarëve. Fiks, siç ka ndodhur prej shekujsh, por tashmë me asgjësim total ! Ndaj dhe sekti i rilindsave vijon të mbajë me dhunë e çdo mjet fashist pushtetin në Shqipëri.

Ndaj sekti rilindas nuk u solidarizua me Greqinë dhe Bashkimin Evropian për t?i mbajtur turmat e dhunshme të emigrantëve larg territorit dhe kufirit tonë, si një territor dhe kufi realisht mes kufirit evropian. Sepse kryerilindasi është i marrë peng dhe shërben perfekt si një buratin i shqiptarofobëve. Një buratin i marrë peng prej aferave të tmerrshme korruptive. Ndaj thirrja sot është më e fortë se kurrë më parë ndaj shqiptarëve?, nënvizon Nishani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga