LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SPAK nxjerr zbuluar propagandën”/ Bardhi i përvishet Ramës për OFL-në

8 Mars 2020, 19:49, Politikë CNA
“SPAK nxjerr zbuluar propagandën”/ Bardhi i përvishet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi pretendon se pasuritë e vërteta të krimit të organizuar kanë mbetur të paprekura.

Bardhi thotë se Operacionit Forca e Ligjit i është bërë vetëm fushatë publicitare, ndërsa thekson se SPAK ka nxjerrë zbuluar propagandën e kryeministrit Edi Rama.

Demokrati ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku e cilëson OFL-në njësi speciale të Policisë Rrugore që nuk ka sekuestruar pasuritë por vetëm makinat.

?SPAK nxjerr zbuluar propagandën e Edi Ramës me luftën ndaj krimit të organizuar, duke konfirmuar mosbesimin e 87% të qytetarëve shqiptarëse se me Edi Ramën në Qeveri nuk mund të ketë luftë reale ndaj krimit të organizuar. Askush nuk priste që Edi Rama papritur të luftonte partnerin e tij kryesor në marrjen dhe mbajtjen e pushtetit, dhe aq më pak këtë ta bënte para zgjedhjeve që janë në prag.

Deklarata e SPAK, provoi në mënyrë të pakundërshtueshme se nën qeverisjen e Edi Ramës:

– OFL nuk është njësi speciale kundër krimit të organizuar, por njësi speciale e Policisë Rrugore!

– OFL po na tregon se bosët e krimit të organizuar janë ?të varfër? dhe paratë e VETME që kanë siguruar nga trafiqet i kanë investuar në blerjen e një automjeti!?, deklaron Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga