LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masat kundër koronavirusit/ Basha mbledh task forcën opozitare

9 Mars 2020, 13:02, Politikë CNA
Masat kundër koronavirusit/ Basha mbledh task forcën opozitare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur task-forcën opozitare, për masat kundër përhapjes së koronavirusit.

Në një deklaratë për mediat, Basha i ka drejtuar një mesazh edhe mjekëve, ndërsa tha se janë ata që kanë në dorë shëndetin e njerëzve dhe jo qeveritë.

Po ashtu Basha theksoi se Shqipëria ka stafet mjekësore më të specializuar dhe detyra e qeverisë është t?iu japë mjetet e duhura.

?Qeveritë shkojnë e vinë. Ata që mbeten jeni ju. Ata që kanë në dorë shëndetin e qytetarëve jeni ju. Ne kemi stafet më të specializuara, por ajo që duhet t?iu japim sot janë fondet dhe mjetet e duhura. Të gjithë duhet të dëgjojnë zërin tuaj. Sot duhet të jemi të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm të dëgjojmë këshillat e mjekëve dhe ti zbatojmë ato?-tha Basha.

Lajmet e fundit nga