LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Momenti i sikletshëm/ Atleti gjuan me shuplakë në të pasme gazetaren në transmetim live

14 Dhjetor 2019, 18:15, Politikë CNA

Një person është arrestuar në Georgia, pasi ngacmoi seksualisht një reportere lajmesh teksa ajo ishte në një lidhje live javën e kaluar.

Gazetarja ishte duke raportuar nga ura Enmarket Savannah, ndërsa Thomas Callaway ishte duke vrapuar me një grup atletësh të tjerë, teksa i gjuajti në të pasme.

Momenti u filmua nga kamerat, ndërsa gazetarja u kthye nga ai e habitur nga gjesti.

Gazetarja e denoncoi rastin në Departamentin e Policisë Savannah, ku deklaroi se  thotë se ndjeu një goditje në të pasme dhe kjo shkaktoi që ajo të bënte pauzë gjatë transmetimit.

Avokatja Gloria Allred tha në një deklaratë se “një reportere duhet të jetë në gjendje të bëjë punën e saj pa u sulmuar.”

“Atij njeriu që më gjuajti në prapanicë në TV live këtë mëngjes: Ju më dhunuat, objektizuat dhe më vutë në siklet”, shkruajti gazetarja Alex Bozarjian në Twitter

Gjatë një interviste me WSAV të martën, Callaway i kërkoi falje Bozarjian duke thënë, “Alex, më vjen keq. Nuk kam menduar ta bëj këtë. Unë mendoj se ju jeni një pasuri e madhe, e shkëlqyeshme për këtë komunitet, për median lokale dhe për median kombëtare. Ju jeni shumë e talentuar. Ju jeni një grua e mahnitshme nga ato që kam parë dhe kërkoj falje “.

?Callaway është ndaluar të regjistrohet për të gjitha garat e organizuara nga Këshilli Sportiv i Savannah?, deklaroi drejtori i këshillit Rob Wells.

Ndërkohë Gjykata e dënoi me një gjobë kundrej gazetares në shumën prej 1.300 dollarësh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga