LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Kushtrim kundër të keqes, që duhet shkulur”/ Vasili kujton vargjet e Fan Nolit

14 Dhjetor 2019, 10:20, Politikë CNA
Video-“Kushtrim kundër të keqes, që duhet shkulur”/

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, teksa sjellë në vëmendje vargjet e njohura të poezisë së Fan Nolit ?Anës Lumenjve?, heq një paralele me situatën aktuale që po kalon Shqipëria.

?Kushtrim kundër të keqes, që duhet shkulur që te mos hedhe rrënjë dhe te prishe jetën e shqiptarëve.?, shkruan Vasili në një postim në rrjetet sociale, duke sulmuar kështu qeverinë sa i takon situatës që po kalon vendi pas tërmetit.

Vasili ka publikuar edhe videon nga filmi i famshëm ?Lulëkuqe mbi mur?, ku interpreton aktori i mirënjohur Timo Flloko./ CNA.al

Lajmet e fundit nga