LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spaho publikon pamjet/ Banesa e familjes Prendi në Tiranë e pabanueshme, qeveria i braktis

13 Dhjetor 2019, 20:19, Politikë CNA
Spaho publikon pamjet/ Banesa e familjes Prendi në Tiranë e

Ish-deputeti Edmond Spaho ka publikuar pamjet e banesës së familjes së Niko Prendit në një nga lagjet e Misto Mames në Kombinat

Spaho deklaron se banesa e familjes Prndi është goditur rëndë nga tërmeti i 21 Shtatorit dhe u bë e pabanueshme nga goditja e dytë e tërmetit të 26 Nëntorit, por akuzon autoritetet për mosveprim.

?Deri me sot askush nga autoritetet shteterore nuk eshte bere i gjalle per hallet e kesaj familje. As cader ku te fusin koken, as ndihma ushqimore apo veshembathje, thjesht i eshte komunikuar qe dosja e tyre eshte percjelle tek emergjencat civile per demshperblim.

Me lot ne sy tregonte nje barake prej derrasash te vjetra ne te cilen tashme do kaloje dimrin e ftohte me familjen e tij. Gjendja ne kete familje eshte e trishtueshme, skamja dhe varferia jane me teprice.

Indiferentizmi e neglizhenca deri ne papergjegjshmeri e shtetit ka bere qe ata te humbin besimin qe organizmat pergjegjese do i mbeshtesin per strehim dhe nevoja te tjera. Le te vleje kjo thirrje si sinjal per drejtuesit e Njesise 6 dhe te Bashkise Tirane qe ti zgjidhin hallin per strehim kesaj familje?, deklaron Spaho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga