LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama lë familjet në rrugë dhe mbulon krimet ndërtimore”/ Ish Deputeti bën publik rastin tragjik

13 Dhjetor 2019, 17:17, Politikë CNA
“Rama lë familjet në rrugë dhe mbulon krimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boci, në saj të ?denoncimeve? dhe kontrolleve që PD po bën përgjatë procesit të vlerësimit dhe rikupetimit të pasojave pas termetit, ka ndarë në rrjetet sociale rastin e një familje të prekur nga fatkeqësia natyrore, të cilën Qeveria e ka lënë në harresë.

Bëhët fjalë për familjen Kaja, në zonën e plazhit të Durrësit. Zonja e shtëpisë jeton vetëm me të birin paraplegjik i cili veç të tjerave, ka nevojë për kujdes të veçantë. Mirëpo pas termetit tragjik shtëpia për të cilën Sadije Kaja u shpreh se e ka blerë me borxh është rrënuar, duke lënë nënë e bir në mëshirë të fatit.

Ish deputeti tha se Rama në vend që të merret me rastet që janë vërtetë urgjente, shemb ndërtesa për të mbuluar krimet ndërtimore për të cilat ka dhënë leje.

?Me bashkëshortin e larguar nga kjo jetë vite me parë dhe me djalin paraplegjik, ajo nuk di tashmë ku të fusë kokën. Tërmeti e ka nxjerrë jashtë shtëpisë së blerë me borxhe, në një prej pallateve të dëmtuara rëndë në zonën e plazhit, e askush nga pushteti nuk i ka ofruar zgjidhje.Mes lotësh tregon dramën e vet dhe foton e të birit, i cili ka nevojë për ambient të dedikuar e kujdes permanent. Ndërkohë afër saj, deputeti i PS Sadri Abazi i patrazuar, hiqte katet shtesë të Hotelit luksoz për të fshehur krimin ndërtimor?, shkruan Boci./CNA.al

Fotot e familjes Kaja, të publikuara në rrjetin social të Luciano Bocit:

Lajmet e fundit nga