LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha flet me emra/ Kush është shefi i Komisariatit dhe biznemeni që shkaktuan shembjen e pallatit 6-katësh

13 Dhjetor 2019, 17:17, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur akuza të forta ndaj një shefi policie dhe një biznesmeni në Durrës, duke iu referuar qytetarit dixhital.

Në mesazhin e publikuar nga Berisha thuhet se përgjegjës për shembjen e pallatit 6-katësh tek dy gjelat janë shefi i Komisariatit të Durrësit Sajmir Duro dhe pronari i lokalit ?Barons? Artur Tereziu.

Sipas tij, Duro dhe Tereziu prishën kollanat dhe trarët mbajtës të këtij pallati për të zgjeruar lokalin e këtij të fundit.

?Akuzon autoret e vrasjeve nga pallati 6 katesh tek dy gjelat Durres!

Lexoni mesazhin e policit dixhital. sb

Mirmbrema Une jam punonjes i policise durres per me shume se 20 vite.Vrasjet qe kane ndodhur ne pallatin 6 katesh ne Durres tek dy gjelat Mbajne 2 emra .Ato jane pronari i lokalit barons Artur Tereziu dhe miku i ngushte i tije Shefi i komisariatit Durres Sajmir Duro.Te cilet ne bashkepunim me njeri tjetrin prishen kollanat dhe traret mbajtes te ketij pallati per te zgjeruar lokalin e tyre?, shkruan ish-kryeministri.

Për Tereziun, Berisha thotë se akuzohet për vrasje dhe trafik droge, ndërsa e cilëson si sponsorin e familjes shefit të Komisariatit.

?Te mos na flasin per veting policie per ne polict e thjeshte kur shefi jone rrin cdo dite me te akuzuarin me trafik droge dhe per vrasje Artur tereziu. Ky i fundit eshte sponsori kryesor i familjes Duro.Prokuroria sherbimi informativ te verifikoje telefonatat drekat dhe takimet e tyre te perditshme.Sajmir
duro eshte vrases sepse shfrytezoi postin per te shembur nen rrenoja dy nena,duke nderhyre si permetar i Vangjush Dakos per te mare nje Autorizim pacavure nga vangjushi per te vrare njerez?, thekson ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga