LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “justifikohet” për protagonizmin në media/ Si e përjetova tërmetin

13 Dhjetor 2019, 15:46, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama është munduar të shfajësohet për protagonizmin në media në shtëpinë e re të familjes Çupi, në Kamëz, ku është akomoduar pas tërmetit të 26 tërmetit pasi humbën jetën tre familjarë.

Rama tha se e akuzojnë që del shpesh në media, ndërsa deklaroi se ministret e tij janë gjithë kohës në terren dhe nuk kanë as kohë të flenë gjumë.

Kreu i qeverisë tregoi se në momentin e parë që mësoi për pasojat e tërmetit u tremb, por pretendon se situatën e përballoi mirë.

?Këto thonë se rri unë gjithë ditën në televizor dhe kujtojnë se vetëm unë punoj po në fakt punojnë dhe këto tjerët. Gerta shiko si është bërë. E kam fjalën që padrejtësisht duket sikur tjerët rrinë e ngrohen nëpër shtëpia, po në fakt atë Belindën e detyrova unë me zor të shkonte në shtëpi se flinte në makinë. Ajo tjetra sa ka lindur fëmijën dhe nuk shkon në shtëpi. Me thënë të drejtën kur ishte momenti i parë që e pashë thashë o zot na ndihmo si do e përballojmë. Dhe kur e pashë për 10 ditë rregulluam njerëzit?, tha kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga