LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zv.presidenti i PE optimist për hapjen e negociatave/ BE të ndryshojë gabimin historik

13 Dhjetor 2019, 19:24, Politikë CNA
Zv.presidenti i PE optimist për hapjen e negociatave/ BE të

Politikani grek Dimitrios Papadimoulis, i cili mban postin e zëvendës-presidentit të Parlamentit Europian ka folur ditën e sotme për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Papadimoulis tha në një intervistë për ABC News se ?është thelbësore që Bashkimi Europian të ndryshojë gabimin historik që Këshilli i Ministrave bëri në tetor?.

Teksa u pyet nëse është e arritshme hapja e negociatave në mars, zv.presidenti i PE u shpreh optimist.

?Është e realizueshme, mund të bëhet dhe po punoj për këtë. Por preferoj të përqëndrohem te arritja e rezultateve sesa te dhënia e premtimeve?, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga