LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emërimi i Ahmetajt ministër/ Analisti: Do jetë vetëm firmosës dhe vulosës i liderit suprem

13 Dhjetor 2019, 20:29, Politikë CNA
Emërimi i Ahmetajt ministër/ Analisti: Do jetë vetëm

Analisti Arjan Curi komentoi mbrëmjen e sotme emërimin e Arben Ahmetajt në postin e ministrit të Shtetit për Rindërtim nga kryeministri Edi Rama.

Curi tha në emisionin ?Zonë e Lirë? se Ahmetaj pati aftësinë t?i mbushte mendjen kryeministrit ta rikthente në krye të një ministrie, por pretendon se ai nuk do të marrë asnjë vendim.

?Ndryshe nga të tjerët që Rama i heq dhe nuk i vendos më, ky pati aftësinë t?i mbushte mendjen Ramës ta rikthente. Nuk besoj se do ketë shumë gjëra në dorë, përveçse si një firmosës dhe vulosës i liderit supreme?, deklaroi analisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga