LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbulohen motivet përse Rama e shkarkoi dhe e emëroi sërish ministër Arben Ahmetajn

13 Dhjetor 2019, 20:32, Politikë CNA
Zbulohen motivet përse Rama e shkarkoi dhe e emëroi sërish

Në një diskutim në emisionin ?Zonë e Lirë? emërimi i Arben Ahmetajt si ministër Shteti i Rindërtimit ka rihapur çështjen e largimit të Ahmetajt nga posti i mëparshëm si Ministër i Financave dhe arsyeja që kundër zakonit të Kryeministrit Rama, Ahmetaj ja ka dalë të emërohet në një post tjetër të lartë.

Lidhur me këtë, anëtari i Kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli është shprehur se Arben Ahmetaj nuk u largua nga posti i tij sepse ishte i pandershëm por ishte pjesë e një fushate largimesh masive nga Kryeministri Rama.

Sipas Kadillit përjashtimi u bë pasi grupi po përgatiste një celulë të rrezikshme brenda partisë. Mirëpo rikthimi i Ahmetajt nuk përbën më problem për Ramën, pasi bëhët fjalë vetëm për një individ dhe një individ nuk është i rrëzikshëm, por një grup po.

?Edhe nëse donatorët nuk janë të ndershëm, nuk duan t?ua vjedhë dikush tjetër. Largimi i Ahmetajt nuk ishte sepse qe i pandershëm por sepse po bëhëj faktor për një lojë brenda partisë. I pashë në një darkë të gjithë ata që u larguan, përpara se të largoheshin?, tha Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga