LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kanë pasur probleme”/ Duma tregoi si e përjetuan gjyshërit e saj tërmetin

14 Dhjetor 2019, 17:08, Politikë CNA
“Kanë pasur probleme”/ Duma tregoi si e përjetuan

Ish-deputetja Grida Duma tregoi se si e përjetuan gjyshërit e saj tërmetin e 26 nëntorit, i cili shkaktoi 51 viktima.

Duma tha në emisionin ?Kjo Javë? se gjyshërit e saj përjetuan një traiumë të madhe, por nuk mundën të largoheshin as nga shtëpia për shkak të moshës së thyer.

?Trauma është kudo. Gjyshërit e mi edhe për shkak të moshës dhe për shkak të lidhjes me shtëpinë e tyre as që largoheshin nga banesa e tyre. Qëndruan në oborr. Por kjo është vogël në krahasim me traumën e madhe. Kanë pasur probleme. Po nuk është asgjë përballë jetës?, tha demokratja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga