LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji nuk dorëzohet/ Prova të reja për “Xhafaj-Babale”

14 Dhjetor 2019, 17:26, Politikë CNA
Salianji nuk dorëzohet/ Prova të reja për

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet.

Pas pretencës së Prokurorisë, pak ditë më parë për cështjen ?Xhafaj-Babale? ai ka paralajmëruar se do të paraqesë prova të reja për manipulimin dhe devijimin e qëllimshëm të hetimeve për këtë çështje.

“Idealet ndihmojnë në përmirësimin e realitetit, shumë zgjedhin ti dorëzohen ?fatit? apo realitetit të dhimbshëm, unë kam zgjedhur të luftoj. Të udhëtosh me shpresë është më mirë se të arrish diku si i dorëzuar apo i përdorur. Për shumë miq që më pyesin; gjatë javës fakte, grupfakte dhe prova të reja për manipulimin dhe devijimin e qëllimshëm të hetimeve”, shkruan Salianji.

Kujtojmë që Prokuroria ka kërkuar 18 muaj burg për ish- deputetin Ervin Salianji, për Albert Veliun 3 vite e gjashtë muaj, Fredi Alizotin 3 vite, ndërsa për gazetarin Jetmir Olldashi 1 vit heqje lirie./CNA.al

Lajmet e fundit nga