LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndodh çudia në PD/ Kandidati mbyll telefonin, punon për rivalin

23 Nëntor 2018, 18:20, Aktualitet CNA
Ndodh çudia në PD/ Kandidati mbyll telefonin, punon për rivalin

Ka gara formale, por si kjo që po bën Lulzim Basha në PD tani vështirë se dikush ka dëgjuar.

Kryetarët e grupseksioneve emërohen, kandidatët janë formalisht dhe nuk miratohen në Kryesi, listat e zgjedhësve janë me disa versione të shkurtra dhe të gjata, me vende bosh për tu plotësuar dhe shumë e shumë skandale.

Këto janë pjesë e një farse të ditur tashmë, por në PD po ndodh ajo që nuk është parë e dëgjuar kurrë më parë.

Në Sarandë kandidojnë për kryetarë Hariz Mema dhe Shpëtim Iljazi. Mema kryetari në detyrë që shkon tek PD nga Aleanca Kuq e Zi.

I pari ka zgjedhur të dytin për rival dhe ai e ka kuptuar mjaft mirë detyrën e tij. Shpëtim Iljazi prej dy ditësh ka fikur telefonin dhe nuk e kap dot askush.

Ai mësohet t?ju ketë thënë miqve votoni Harizin, pra bën fushatë hapur për rivalin e tij. Ai ka frikë se mos padashje merr ndonjë votë dhe rezultati nuk del 99.99% ashtu siç e pret Harizi.

Në garë për të mbledhur vota për rivalin, kjo ndodh me zgjedhjet e Lulit dhe në partinë që po ndërton Luli për vete dhe familjen./ CNA.al

Dokument ekskluziv/ Zbulohet si emërohen kryetarët e seksioneve të PD, për të manipuluar votimin

Dokument ekskluziv/ Zbulohet si emërohen kryetarët e seksioneve të PD, për të manipuluar votimin

Lajmet e fundit nga