LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetja ‘shuplakë’ Bashës/ Po bën tur turistik

23 Nëntor 2018, 15:01, Aktualitet CNA

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti në një intervistë në studion e emisionit ?Top Talk? në Top Channel lëshoi akuza kundër kreu të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës.

Gjylameti tha se Basha po e përdor protestën e banorëve të Astirit për qëllimet e veta.

?Opozita po e përdor protestën. Gjetën kauzë, se kishin kohë që i kishin humbur kauzën. Basha po bën tur turistik? ? është shprehur ajo.

Ndër të tjera deputetja e PS-së tha se ajo si deputete e asaj zone ka folur me banorët dhe se ata që kanë zbatuar tonë, ashtu duhet të quhen zbatues.

?Tani ata që kanë zbatuar rrugën zbatues janë. Plani për Unazën e Re ka shumë vite shumë vite që është bërë?, – ka vazhduar ajo./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga