LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dorëheqja e kreut të PD Gjirokastër/ Zbulohet skema

23 Nëntor 2018, 15:51, Aktualitet CNA

Kreu i PD-së Gjirokastër ka njoftuar tërheqjen nga rikandidimi për të mbajtur detyrën edhe për një mandat tjetër.

Roland Bejko, njoftoi tërheqjen e tij nëpërmjet rrjeteve sociale pas një konsultimi, që ka pasur me kreun e PD-së Lulzim Basha.

Tërheqja e Bejkos vjen pas përplasjeve dhe tensioneve të forta dhe të vazhdueshme në degën e Gjirokastrës, ku shumica e kryesisë shpesh bojkotonte aktivitetet.

CNA.al ka mësuar se tërheqja e Roland Bejkos është bërë me qëllim, që në krye të kësaj dege të zgjidhet ish-kreu i Komunës Lazarat, Dasho Aliko, që është familjar, bashkëfshatar, dhe krahu i djathtë i Bejkos.

Pra tërheqja duket më shumë një skenar i parapërgatitur se sa një proces në funksion në forcimit elektoral të PD dhe zgjedhjeve të drejta në struktura./ CNA.al

 

Zgjedhjet e Bashës/Tërhiqet nga rikandidimi kryetari i PD në Gjirokastër

Lajmet e fundit nga