LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shehi e thotë copë/ Nëse Vettingu i politikanëve nuk bëhet, do djegim mandatet

23 Nëntor 2018, 18:01, Aktualitet CNA
Shehi e thotë copë/ Nëse Vettingu i politikanëve nuk

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka thënë se është pro djegies së mandateve nëse Vettingu i politikës nuk pranohet nga shumica në pushtet.

?Kështu siç jemi sot do të shkojmë t?i djegim. Nëse do të ndryshojnë kushtet e të hapet një proces të dekriminalizimit të politikës, motivet bien dhe ne rifutemi në Parlament”, – deklaroi Shehi për in.news.

Edhe pse vendin e ndajnë 7 muaj nga mbajtja e zgjedhjeve për pushtetin vendor, Dashamir Shehi thotë se vendimi i parë i opozitës duhet të jetë për bojkotin e më pas të punohet për zgjedhjet.

?Duhet fillimisht të vendosim do të hyjmë apo nuk do të hyjmë në Parlament.  Së dyti do të hyjmë me këtë ligj zgjedhor apo do e ndryshojmë ligjin zgjedhor?, – ka vazhduar ai më tej gjatë fjalës së tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga