LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë/ Rama, psikopat që ndyn spitalet me gojën e tij të pisët

23 Nëntor 2018, 17:27, Aktualitet CNA
Deklarata e fortë/ Rama, psikopat që ndyn spitalet me gojën e tij

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale Vasili ka shkruar se Rama është një kryeministër kokëgdhe, i cili refuzon t?u flasë grave që kanë thyer këmbët.

?Mos e lejoni kete kryeminister shkretetire morale e intelektuale, qe te hyje me ne spitale. Ky kryeminister kokegdhë hyn ne spital dhe ndan te semuret ne dysh,ata qe u duhet folur dhe atyre qe nuk i duhet folur.

Ky refuzon tu flase grave qe ju kane thyer kembet,qe i kane rrahur e mavijosur,qe kane abortuar te arrestuara nga horrat e ketij.

Ç’pune ka ky i pagdhendur te hyje ne spital.

Ky idiot nuk e di qe qe ne spital ka vetem te semure qe marrin sherbim shendetesor dhe jo lufte klasash?, – ka shkruar ai në postimin e tij.

Më tej Vasili e ka cilësuar Ramën si një psikopat, i cili ndyn spitalet me gojën e tij të pisët dhe sjelljen prej shpellari.

?Perzereni kete psikopat qe ndyn spitalet me gojen e piset dhe sjelljen prej shpellari?

Ka vetem nje kod te perbotshem sjelljeje ne cdo spital te globit dhe qe eshte respekti dhe etika me cdo te semure te shtruar,qe vuan e kurohet atje.

Po ky kod i perbotshem s’ka asfare te beje me nje moster te shpartalluar psiqikisht si ky,qe te vetmen pjese te trurit, qe i punon ka ate te genjeshtres dhe te dhunes ndaj grave,pjesen tjeter e ka te thare e te atrofizuar si shkurre e degraduar?, – ka vazhduar kreu i grupit parlamentar të LSI-së më tej.

Ndërsa në përfundim ai, ka shkruar ?Hajdut i 40 milion eurove,qe na e ben asfaltin e tij me te shtrenjte se floriri dhe dhunues i grave ketu fillon e mbaron kh kryeminister pertej kesaj eshte shkretetire intelektuale,morale dhe politike.?. / CNA.al

Lajmet e fundit nga