LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërohet fundi i Ramës/ Arratia e Nanos në 1998, do i duket shëtitje

23 Nëntor 2018, 18:24, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka thënë se kryeministrit Edi Rama do t?i duket shëtitje, arratia e Nanos në vitin 1998, me çfarë do provojë vetë.

?Ai e parandien mirë këtë ditë dhe ndaj është nervoz se i del Gruevski në ëndërr çdo natë. Makthet e kanë kapluar prej kohësh ndaj ka humbur qetësinë. Ora po troket??, – ka thënë Noka për ?Koha Jonë?.

Ndër të tjera deputeti gjatë fjalës së tij ka thënë se  ngjarjet e djeshme ku përdori Rama policinë si çetë cubash që mbronin e sakrifikonin jo për shtetin, por për hajdutërinë e bandës dhe të kryebanditit tregojnë se pushteti ka shkatërruar shtetin dhe vendi po shkon drejt destabilizimit. Ajo protestë ishte mesazh: ?Ngadalë beg se ka hendek?.

?Ato zëra të qytetarëve që po shkatërrohet prona dhe po nxirren në rrugë pse ?dylberat? e rilindjes i urrejnë dhe i kanë shpallur ?shpellarë? janë zëri i qytetarëve që sinjalizon një uragan që po vjen dhe që do të shembë për tokë kështjellën e rërës së arrogancës së krimit në pushtet. Edi Rama nuk përfaqëson më qytetarët e këtij vendi. Ai qartësisht sot përfaqëson krimin dhe hajdutërinë. Edi Rama dhe bandat e tij nuk janë shteti, por banda e pushtetit?, – ka vazhduar ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga